Info tālrunis: 80007287 | Avārijas dienests: 80076100
05.03.2025 14:54

Piekļuve stāvvadiem: kas maksā par uzlauzto sienu un kā pareizi noslēpt stāvvadu?

Stāvvadu pieejamību nodrošina dzīvokļa īpašnieks!

Veicot remontu tualetē un vannasistabā, bieži rodas vēlme noslēpt caurules, lai telpas izskatītos estētiski pievilcīgākas. Ir vairāki veidi, kā to izdarīt, taču būtiski atcerēties – jebkura konstrukcija, kas sedz komunikācijas, nedrīkst apgrūtināt piekļuvi tām. Pārvaldniekam nepieciešamības gadījumā jāspēj ērti piekļūt stāvvadiem, tāpēc īpašniekam jānodrošina brīva pieeja. Stāvvads ir daudzdzīvokļu mājas kopīpašums, par kuru atbild apsaimniekotājs.

Kas jāzina par piekļuvi stāvvadiem?

Ja stāvvads atrodas aiz jūsu dzīvokļa sienas un pārvaldniekam tam jāpiekļūst, dzīvokļa īpašnieka pienākums ir atvērt sienu, neatkarīgi no tās apdares materiāla vai priekšā esošajām mēbelēm. Sienas atvēršanu un atjaunošanu pēc darbu pabeigšanas veic dzīvokļa īpašnieks par saviem līdzekļiem. Ja nepieciešams, var saņemt SIA "DDzKSU" konsultāciju par iespējamajiem risinājumiem. Šī prasība ir noteikta likumā un līgumos ar pārvaldnieku, tādēļ svarīgi laikus sagatavoties, lai varētu nodrošināt piekļuvi!

Kā pareizi noslēpt stāvvadu un caurules, vienlaikus saglabājot piekļuvi?

Stāvvadu un caurules nevar demontēt, bet tos var nomaskēt tā, lai tās būtu nepamanāmas, taču joprojām pieejamas. Tipveida dzīvokļos sanitārajos mezglos parasti ir kanalizācijas stāvvads, ūdens ievadi, ūdens skaitītāji un citas caurules. Svarīgi izvēlēties piemērotu risinājumu, kas nodrošina piekļuvi, neradot papildu izmaksas avārijas gadījumā.

Izveidojiet tehniskās lūkas vai durtiņas. Tās nodrošinās vieglu piekļuvi komunikācijām, saglabājot telpas estētiku.

Izmantojiet žalūzijas. Tās aizņem maz vietas, ir ātri uzstādāmas un nodrošina ērtu ekspluatāciju.

Veidojiet skapīšus ap komunikācijām. Tas ne tikai noslēps stāvvadu un caurules, bet arī piešķirs telpai papildu uzglabāšanas vietu.

Maskējiet ar paneļiem. Saplāksnis, kokskaidu plātnes vai plastikāta paneļi var kalpot kā efektīvs risinājums, ja tie ir viegli noņemami.

Izmantojiet ģipškartonu, taču saglabājiet piekļuvi. Šādu apdari var demontēt avārijas situācijā, tomēr labāk to kombinēt ar piekļuves durtiņām.

Pirms stāvvada un cauruļu maskēšanas nofotografējiet stāvvadus un saglabājiet šos fotoattēlus. Plānojot remontu, atcerieties, ka piekļuve komunikācijām ir svarīga ne tikai jums, bet arī ēkas uzturēšanas speciālistiem!

Saziņai ar pārvaldnieku:

1. NAI (Imantas iela 35A, Daugavpils), tālr.: 654 25441 vai 654 25130,

2. NAI (Inženieru iela 2A, Daugavpils), tālr.: 654 44031 vai 654 42702,

3. NAI (Kauņas iela 7, Daugavpils), tālr.: 654 37044 vai 654 31939.